Spis treści
Woda w produkcji przemysłowej i rolnictwie występuje pod różnymi nazwami. Może to być woda technologiczna, woda procesowa, woda chłodząca lub woda jako produkt lub półprodukt. Uzdatnianie wody przemysłowej – jakie branże z tego korzystają? Przemysłowy uzdatniacz wody znajduje zastosowanie w wielu sektorach, w tym w przemyśle spożywczym, chemicznym, farmaceutycznym, energetycznym oraz w metalurgii. W każdej z tych branż woda musi spełniać specyficzne wymagania jakościowe, co często wymaga zaawansowanych metod jej oczyszczania i przygotowania.
Zastosowanie systemów uzdatniania wody w przemyśle spożywczym
Uzdatnianie wody w przemyśle spożywczym to złożony proces. Wymaga się, by linie wodne były wolne od kamienia i biofilmu, oraz by była zachowana optymalna wydajność. W przypadku produkcji żywności istnieje dodatkowe ograniczenie dotyczące ilości środków chemicznych, które można dodać do wody w celu jej uzdatniania.
Elektroniczne uzdatniacze wody HydroFLOW® oferują pozbawione środków chemicznych podejście do usuwania zarówno istniejącego, jak i nowego kamienia oraz usuwania biofilmu. W przeciwieństwie do zmiękczaczy wody nie występują tu żadne bieżące koszty uzupełniania wody, a kotły wodne i parowe wykorzystywane w przemyśle mogą pracować na wodzie niezmiękczonej bez problemów związanych z tworzeniem się kamienia. Urządzenia HydroFLOW® mogą również pomóc w oczyszczaniu ścieków z procesów spożywczych, zmniejszając zapotrzebowanie na chemiczne flokulanty i ograniczając możliwość powstawania osadów mineralnych.
Wykorzystanie systemów uzdatniania wody w branży chemicznej
Uzdatnianie wody w branży chemicznej jest kluczowym procesem, który zapewnia odpowiednią jakość wody niezbędną do bezpiecznej i efektywnej produkcji chemikaliów. Firmy z branży chemicznej korzystają z niechemicznych innowacji w celu optymalizacji wyniku ekonomicznego w powiązaniu z jakością produkcji. Czystość mikrobiologiczna instalacji produkcyjnej w zakładach chemicznych i farmaceutycznych ma kluczowe znaczenie w uzyskiwaniu odpowiedniej jakości wyrobów gotowych, surowców przeznaczonych do dalszej produkcji farmaceutycznej oraz produktów do badań diagnostycznych.
Rozwijające się wewnątrz instalacji technologicznych drobnoustroje, szczególnie te zdolne to wytwarzania biofilmu, stwarzają znaczne problemy w utrzymaniu odpowiedniej czystości linii produkcyjnych, a tym samym stałego utrzymania odpowiednich wymagań jakościowych wyrobu gotowego.
Urządzenia HydroFLOW Industrial pozwala spełnić wysokie cele jakościowe, przy niższych nakładach oraz obniżyć poziom ryzyka mikrobiologicznego, związanego z pojawiającymi się w instalacji produkcyjnej mikro ustrojami.
Przykłady zastosowania systemów uzdatniania wody w rolnictwie
W rolnictwie stosowane są chemiczne i niechemiczne technologie uzdatniania wody. Te pierwsze znane od lat nie są pozbawione wad takich jak: wpływ środków chemicznych na produkt i wysoki koszt. Technologie niechemiczne pozbawione są wad związanych ze stosowaniem chemii i wysokimi nakładami kosztowymi.
Jedzenie napędza świat; oprócz czystej wody, dostęp do odpowiedniej jakości żywności jest główną troską większości ludzi na ziemi, co sprawia, że postęp w rolnictwie jest celem ogólnoświatowym. Na przestrzeni dziejów ten ważny sektor ewoluował, stając się coraz bardziej nowoczesnym
i zautomatyzowanym. Teraz rozwój skierowany jest na poprawę wydajności i jakości.
Elektroniczny system uzdatniania wody w rolnictwie HydroFLOW stosowany jest w nowoczesnym rolnictwie od lat. Służy do ochrony linii nawadniania i pojenia przed osadami i skażeniem.
Ich zastosowanie zapewnia:
- wzrost plonów o kilkanaście procent,
- dezynfekcję wody i instalacji, chroniąc rośliny przed patogenami,
- poprawę jakości i wyglądu roślin
- ochronę linii nawadniania przed powstawaniem osadów
Technologia Hydropath zastosowana w urządzeniach HydroFLOW pozwala optymalizować procesy
nie tylko w rolnictwie, ale również w zakładach przetwórstwa rolnego i spożywczego.
Innowacyjna technologia i e urządzenia HydroFLOW oferują przyjazne dla środowiska i optymalne ekonomicznie rozwiązania. Pozwalają one nie tylko zwiększać plony, ale również poprawę jakości wody i zmniejszenie zużycia wody do nawadniania, zmniejszenie zużycia środków chemicznych i zmniejszenie kosztów i czasu na konserwację sprzętu.
HydroFLOW spełnia wymagania Departamentu Rolnictwa Stanów Zjednoczonych jako pomoc
w ekologicznej produkcji roślinnej zarówno w przypadku nawadniania, jak i przetwarzania żywności.
Integrując HydroFLOW ze swoją działalnością, rolnictwo i przetwórstwo spożywcze uzyskują szybki zwrot z inwestycji.
Wpływ systemów uzdatniania wody na efektywność produkcji w przemyśle energetycznym
Tradycyjnie systemy chłodzenia elektrowni wymagają znacznych ilości kosztownych środków chemicznych do uzdatniania wody chłodzącej i zużywają ogromne ilości wody podczas pracy. Wdrożenie elektronicznych uzdatniaczy wody HydroFLOW w ramach programu optymalizacji systemów chłodzenia elektrowni, zmniejsza zarówno zużycie środków chemicznych, jak i radykalnie obniża zużycie wody chłodzącej.
Uzdatnianie wody w przemyśle energetycznym to fundament, który napędza nowoczesne elektrownie, zapewniając im nie tylko wydajność, ale także bezpieczeństwo i niezawodność działania, co przekłada się na stabilne dostawy energii dla milionów użytkowników.
Urządzenia HydroFLOW stosuje się w obiegach wież chłodniczych, układach chłodzenia kondensatorów parowych w blokach energetycznych, układach chłodzenia wielu innych urządzeń stosowanych w energetyce i ciepłownictwie.
Korzyści, jakie można uzyskać w branży energetycznej przy zastosowaniu technologii Hydropath to:
- znaczące ograniczenie zużycia środków chemicznych i wody po odmulaniu (ang.blowdown), prowadzące do sześciocyfrowych rocznych oszczędności. (wieże chłodnicze)
- brak pogorszenia wydajności układu chłodzenia w czasie.
- niezmienna różnica temperatur skraplacza i podciśnienia (kondensatory pary).
7 najważniejszych powodów, dla których warto zastosować
Elektroniczny uzdatniacz wody HydroFLOW w produkcji
- Łatwy do zainstalowania; przyspiesza modernizację w istniejących systemach.
- Bardzo niskie zużycie energii.
- Modułowa konstrukcja systemu nie zajmuje miejsca.
- Niechemiczny, oszczędza wodę i energię.
- Zapobiega tworzeniu się kamienia i usuwa istniejące osady.
- Wydajność jest niezależna od przepływu, ciśnienia i temperatury.
- Instalacja bez przestojów.